Objava

BAYERN OSIGRAO NASLOV: Osmi u nizu, Perišić nije igrao
epa08141685 Bayern's Ivan Perisic (R) celebrates after scoring with Bayern's Thomas Mueller during the German Bundesliga soccer match between Hertha BSC and FC Bayern Munich in Berlin Germany, 19 January 2020. EPA/FILIP SINGER
Nogomet

Još jednom je poljski golgeter Robert Lewandowski donio pobjedu Bayernu, koji je u utorak u 32. kolu Bundeslige u gostima dobio predzadnji Werder sa 1-0. Tako je Bayern osigurao osmi uzastopni naslov prvaka Njemačke, a 30. ukupno, pa su posljednja dva kola za njega revijalna.

Pobjednički pogodak Lewandowski je zabio u 43. minuti. To mu je 31. u Bundesligi, a 46. u svim natjecanjima ove sezone. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije bio u sastavu Bayerna.

Prethodno je Borussia Moenchengladbach kod kuće dobila Wolfsburg s 3-0, izborivši važnu pobjedu za plasman u Ligu prvaka. Domaćini su nakon prvog poluvremena vodili s 2-0. U 10. minuti iz kontranapada zabio je veznjak Jonas Hofmann, a isti igrač je u 30. minuti nakon lijepe akcije povisio na 2-0. U 65. minuti pogrešno dodavanje stopera Brooksa u vlastitoj polovici omogućilo je brzu polukontru Borussije, koju je realizirao Lars Stindl za konačnih 3-0.

Za Wolfsburg su nastupila obojica hrvatskih nogometaša. Veznjak Josip Brekalo ušao je u igru u 60. minuti i u 70. je pokušao iz daljine, ali neprecizno, dok je stoper Marin Pongračić igrao do 72. minute.