28 stu 2020

Objava

TRENER MILANA OGORČEN: ”Upozoravam na Brozovića, njih nije briga”
Nogomet

Ne jenjavau hvalospjevi o velikoj utakmici Milana i Intera u čuvenom gradskom derbiju. U kojem su su glavne uloge imali i hrvatski nogometaši. Ante Rebić iz Milana i svježi kapetan Intera Marcela Brozovića.
Trener Intera Marcelo Brozović i sam priča kako je ova utakmica bila opčinjavajuća…
„Bila je ovo posebna večer. Bili smo u problemu u prvom poluvremenu, postojala je mogućnost da nas razbiju, no mi smo se oporavili, napredovali i uspjeli. Rano je za pričati o snovima, no možemo sanjati. Stiže nam zanimljivo razdoblje, a nakon njega ćemo moći pričati o našem potencijalu i mogućnostima”.
Na pitanje što je igračima rekao u poluvremenu bio je jasan;
”Nisam puno pričao na poluvremenu. Razmišljam u teškim situacijama, trebaš biti bistar i preuzeti odgovornost. Velika odgovornost zaostatka 2-0 bila je na meni.”
U Milanovoj družini, tuga, pa i šok.
”Teško je objasniti što se dogodilo. Na poluvremenu smo rekli da je prvih 15 minuta nastavka najbitnije i baš smo tad primili dva gola. Prestali smo igrati, prestali vjerovati, nismo dodavali. Od gola za izjednačenje sve je propalo. Čudno je to, u prvom dijelu sam više očekivao od Intera. Nisu izgledali kao momčad vrijedna drugog mjesta na tablici. No jesu kasnije…”.
Trener Milana Stefano Pioli ljut je na svoje igrače, ali Milanu se ovakve situacije prečesto događaju…
”Trebali smo puno bolje reagirati kod primljenih golova. Nismo imali sreće sa stativama, no ljut sam na igrače jer nisu ispunjavali svoje obrambene dužnosti. Prava je to šteta jer smo kontrolirali utakmicu i nije izgledalo kao da je Inter 19 bodova ispred nas. Ne možemo puštati Brozovića samog na rubu šesnaesterca, to znamo i to trebamo raditi.”