02 pro 2020

Objava

VELIČANSTVENI USPJEH: Dinamo nakon drame jedanaesteraca pobijedio Bayern!
Nogomet

Mladi nogometaši Dinama plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u Muenchenu pobijedili favorizirane juniore Bayerna poslije 14 udaraca s bijele točke. Na taj način plasirali su se četvrtfinale Lige prvaka za mlade gdje ih čeka lisabonska Benfica.

Mogli su plavi sve riješiti i daleko ranije jer su vodili 2:0, zapucali brojne prigode ali i ovako je na kraju slatko. Veličanstveni uspjeh kojim su se Dinamovci plasirali među osam odabranih, najboljih mladih ekipa u Europi. I nadajmo se da im tu nije kraj.

Nakon prvih 45 minuta u osmini finala Lige prvaka za mlade, Dinamovi juniori su vodili protiv apsolutnog favorita Bayerna sa 2:1.

Dinamo je u utakmicu krenuo uraganski. Krizmanić je na asistenciju Karrice zabio za 1:0 već u drugoj minuti susreta i pokazao da nemaju respekta pred razvikanim europskim velikanom.

Na 2:0 su povećali u 28. minuti nakon prekrasne akcije. Šipoš je sjajno spustio Karrici koji se odlično snašao i glavom zabio bavarskom divu.

Bayern je smanjio na 1:2 u 35. minuti prilično jeftinim golom. Zabio je Dajaku nakon kornera. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Iako je u nastavku Bayern imao inicijativu, Dinamo je bio bolji i opasniji sa bezbroj prilika posebno u drugom dijelu drugog poluvremena kada su trebali doslovce napuniti mrežu Bavaraca. Na kraju tri minute prije zadnjeg sučevog zvižduka zabili su sami sebi gol čime se Bayern dokopao udaraca s bijele točke.

U drami penala Dinamo je slavio 6:5 nakon što je Josipović obranio dva penala nogometaša Bayerna, a Tin Hrvoj zabio odlučujući penal.