(VIDEO) RAKITIĆEV PRVI GOL U PRIMERI Možda odlučujući  u borbi za naslov prvaka
epa08504885 FC Barcelona's Ivan Rakitic (R) celebrates with Lionel Messi (L) after scoring during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Athletic Club Bilbao at Camp Nou stadium in Barcelona, Catalonia, Spain, 23 June 2020. EPA/ALBERTO ESTEVEZ
Nogomet

(VIDEO) RAKITIĆEV PRVI GOL U PRIMERI Možda odlučujući u borbi za naslov prvaka

Ivan Rakitić postigao je svoj prvi pogodak u ovoj sezoni španjolskog nogometnog prvenstva i donio Barceloni minimalnu pobjedu nad Athletic Bilbaom na Camp Nou, kojom su se Katalonci privremeno vratili na vrh ljestvice.

Hrvatski reprezentativac u igru je ušao u 64. minuti, a sedam minuta poslije prometnuo se u junaka teško izborene pobjede. Rakitić je odlično pratio akciju Lea Messija, koji se pokušao probiti kroz gustu obranu gostujuće momčadi. Kad je Argentinac izgubio loptu u pokušaju driblinga, na nju je naletio Rakitić, ušao u kazneni prostor i mirnim udarcem sa 10-ak metara svladao nemoćnog vratara Athletica.

Messi je prvi poletio u zagrljaj hrvatskom reprezentativcu koji je postigao prvi Barcelonin pogodak nakon više od 180 minuta čekanja, jer su Katalonci u prošlom kolu ostali bez gola na gostovanju u Sevilli.

Barcelona je ovom pobjedom opet prva sa 68 bodova. Tri manje, uz utakmicu manje, ima Real Madrid, a na trećem mjestu je Atletico Madrid sa 55 bodova.

Atletico je ostvario 15. prvenstvenu pobjedu nakon što je na gostovanju kod Levantea slavio s minimalnih 1-0 (1-0), dok su Valladolid i Getafe odigrali 1-1 (1-1).

Atletico je do pobjede došao zahvaljujući autogolu Brune Gonzaleza, koji je nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu u 15. minuti. Prilika je bilo na jednoj i na drugoj strani za pogotke, ali su mreže ostale mirovati do kraja dvoboja.

U Valladolidu je Getafe došao do vodstva u 41. minuti, a strijelac je bio Jaime Mata. U sučevom dodatku prvog poluvremena domaći su izjednačili iz kaznenog udarca, a precizan je bio Turčin Enes Unal.

Atletico je sa 55 bodova došao na treće mjesto. Vodeći dvojac Barcelona i Real Madrid ima po 65 bodova. Getafe je peti sa 49 bodova, Levante je na 11. poziciji sa 38 bodova, a Valladolid je 14. sa 34 boda.

U srijedu su na rasporedu tri od preostalih pet utakmica 31. kola, a sastaju se: Alaves – Osasuna, Real Sociedad – Celta Vigo (19.30 sati) i Real Madrid – Mallorca (22.00).