BAYERN OPET DOMINIRA:  I na korak je da s Perišićem proslavi naslov prvaka
epa08141685 Bayern's Ivan Perisic (R) celebrates after scoring with Bayern's Thomas Mueller during the German Bundesliga soccer match between Hertha BSC and FC Bayern Munich in Berlin Germany, 19 January 2020. EPA/FILIP SINGER
Nogomet

BAYERN OPET DOMINIRA: I na korak je da s Perišićem proslavi naslov prvaka

Minhenski Bayern napravio je u subotu velik korak prema osiguravanju rekordnog 30., odnosno osmog u nizu, naslova prvaka Njemačke nakon što je u utakmici 29. kola kod kuće svladao Fortunu iz Dusseldorfa sa 5-0.

Bayern je poveo nakon autogola Mathiasa Joergensena u 15. minuti, a 14 minuta kasnije ja Pavard povećao na 2-0. Lewandowski, koji je večeras bio dvostruki strijelac, prvi je gol zabio u 29. minuti za vodstvo Bayerna 3-0. U drugom poluvremenu Lewandowski je opet strijelac u 50. minuti za 4-0, a samo dvije minute kasnije Davies zabija za konačnih 5-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igru za Bayern u 62. minuti susreta.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Bayern ima 67 bodova, deset više od najbliže Borussije koja u nedjelju gostuje kod zadnjeplasirane momčadi Bundeslige Paderborn.

Fortuna je u zoni doigravanja za ostanak u Bundesligi sa 27 bodova, a predzadnji Werder ima 25.

Ovo će kolo biti zaključeno s tri dvoboja u nedjelju, a sastaju se: Borussia Moenchengladbach – Union Berlin (15.30 sati), Paderborn – Borussia Dortmund (18.30) i Koeln – RB Leipzig (20.30).

Njemačka – 29. kolo
Hertha – Augsburg 2-0 (Dilrosun 23, Piatek 90+3)
Mainz – Hoffenheim 0-1 (Bebou 43)
Schalke – Werder 0-1 (Bittencourt 32)
Wolfsburg – Eintracht 1-2 (Mbabu 58 / An. Silva 27-11m, Kamada 85)
Bayern – Fortuna 5-0 ( M. Jørgensen (15 autogol), Pavard (29), Lewandowski (43, 50), Davies (52))