20 ruj 2020

Objava

BAYERN UPISAO PETU POBJEDU U NIZU: Perišić zabio za finale Kupa!
Nogomet

Minhenski Bayern se treću godinu zaredom plasirao u finale Kupa gdje će igrati protiv Bayer Leverkusena nakon što je u srijedu sa 2-1 u Allianz Areni svladao Eintracht, a strijelac prvog gola za minhenski klub bio je Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac igrao je možda i najbolju partiju u dresu Bavaraca. Od prve minute bio je izuzetno prodoran, barem pet puta je probio ili pretrčao svog čuvara no njegovi sjajni centaršutevi nisu iskorišteni. No onda je on uzeo potpuno stvar u svoje ruke.

Bayern je došao u vodstvo u 14. minuti susreta kada je Thomas Müller ubacio loptu, a Perišić je glavom pogodio za 1-0. Eintracht je izjednačio u drugom poluvremenu nakon što su u igru ušli Danny da Costa i Kamada. Izjednačujući pogodak za Eintracht je u 70. minuti postigao Danny da Costa, a Kamada je asistirao. No, pet minuta poslije Lewandowski dovodi ponovno Bayern u vodstvo.

Perišić je igrao do 61. minute kada ga je zamijenio Lucas Hernandez.

Bayern je od nastavka nogometnih natjecanja jednostavno nedodirljiv. Upisao je pet čistih pobjeda u nizu – četiri u Bundesligi od čega i dvije u gostima kod najvećih rivala Dortmunda i Leverkusena, te jednu u kupu.

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa igranoj jučer Bayer iz Leverkusena je kao gost slavio protiv četvrtoligaša Saarbrückena sa 3-0.