Objava

BLIZU SRČANOG UDARA: Vaterpolisti vodili s pet golova i spašavali pobjedu
twitter
Vaterpolo

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u utakmici je 2. kola skupine A na Europskom prvenstvu u Budimpešti svladala Crnu Goru sa 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5).

Ovom pobjedom osuguran je nastup unčetvrtfinalu vaterpolskog Eura.

No, do pobjede je naša reprezentcija stigla u velikoj, teško shvatljivoj  drami.

Hrvatska je veći dio utakmice igrala,odlično, ali neshvatljiv pad u zadnjoj četvrtiti umalo je bio koban. Naime, osam minuta prije kraja naša je momčad vodila,čak sa 10-5. A u zadnju minutu se ušlo s rezultatom 10-10. Nevjerojatno.

Crna Gora je imala i napad za vodstvo, nije ga iskoristila, a  odlučujući gol je zabio Javier Garcia. Crna Gora imala je vremena za izjednačenje, nije uspjela.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Luka Bukić s tri gola, po dva su dodali Ivan Vrlić i Javier Garcia, dok su kod Crne Gore po dva pogotka postigli Brguljan, Obradović, Petković i Vidović.

Hrvatska nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, tri više od druge Crne Gore i treće Njemačke, te ju od plasmana u četvrtfinale dijeli još samo pobjeda protiv Slovačke, koja je izgubila oba svoja dosadašnja dva dvoboja. Susret Hrvatske i Slovačke na programu je u subotu od 16 sati.