20 lis 2020

Objava

CHAMPIONSHIP: Bilić i Krovinović sve bliži povratku u Premiership!
Nogomet

West Bromwich Albion Slavena Bilića i Filipa Krovinovića došao je do nove, treće uzastopne pobjede u engleskom Championshipu. Slavili su na gostovanju kod Readinga s 2:1.
Ovo je treća pobjeda za redom WBA bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića, a koja ih je odvojila na vrhu ljestvice na šest bodova prednosti ispred Leeds Uniteda i Fulhama.
Podsjetimo, prije ovih vezanih trijumfa bili su u dubokoj krizi, sedam kola bez pobjede.

Za domaćine zabili su Rumunj George Puscas u 11. minuti iz kaznenog udarca, a onda su gosti preokrenuli i došli do pobjede golovima Matheusa Pereire u 26. te Kylea Bartleyja u 49. minuti utakmice.

Filip Krovinović upisao je asistenciju kod drugog pogotka, a iz igre je izašao u 69. minuti.
WBA sada vodi sa 62 boda, imaju šest više od Leeds Uniteda i Fulhama, dok Brentford i Nottingham Forest imaju po 54 boda.
Za tri dana Bilićeva ekipa dočekuje baš Nottingham Forest.

Direktan plasman u Premiership izborit će prve dvije momčadi, dok još četiri idu u dodatne kvalifikacije za još jednu kartu za plasman u viši rang natjecanja.