Objava

DOSADNI MADRIDSKI DERBI KOJI JE ORASPOLOŽIO HRVATE:  Igrao je i Luka Modrić  i potvrdio da je ozljeda prošlost
Nogomet

DOSADNI MADRIDSKI DERBI KOJI JE ORASPOLOŽIO HRVATE: Igrao je i Luka Modrić i potvrdio da je ozljeda prošlost

Nama je bilo lijepo odgledati ovu dosanu utakmicu, makar bila riječ o velikom derbiju, jer smo sretni da je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije, Luka Modrić – nastupio. Što znači da je posve zaliječio neugodnu ozljedu aduktora zbog koje su i Realovi čelnici tražili da preskoči nastupajuće reprezentativne akcije, protiv Mađarske u Splitu i Walesa u Cardiffu 10. i 13. listopada. U velikom gradskom derbiju 7. kola Primere Atletico i Real su odigrali bez golova, a za Real je zaigrao i Luka Modrić, ušao je u 68. minuti i odmah pokazao sve svoje kvalitete.

Pred rekordno ispunjenom Wandom najbolji madridski sastavi nisu ponudili gotovo ništa u cijeloj utakmici jer se igralo se iznimno oprezno. U 68. minuti u igru je ušao Modrić. Najbolja akcija bila je u 75. minut, vratar Oblak je obranio šut glavom Benzeme u prvoj pravoj šansi i prvom udarcu u okvir vrata na utakmici. U 90. minuti pokušao je glavom Diego Costa u prvom udarcu u okvir domaćina.

Ranije je Granada golom Puertasa (28) slavila kod kuće protiv Levantea s 1-0, pa je Granada do madridskog derbija bila vodeća momčad Primere.

Vodi Real s 15 bodova, Atletico i Granada imaju po 14, a Barcelona 13 bodova.