Objava

EUROPSKI UČINAK HRVATA: Uz Kramarića zabili Livaja i Mišić, Brozović, Vlašić i Katić asistirali
Nogomet

Tijekom vikenda nije samo Andrej Kramarić, povratnik nakon pet mjeseci, odigrao sjajno, cijela je plejada hrvatskih nogometaša odigrala sjajne partije za svoje klubove. U kratkom rezimeu pogledajmo učinke Hrvata po svojim europskim destinacijama. Prisjetimo se najprije Kramarićevog povratka…

Hoffenheim je Schalke svladao s 2-0, a na prvi se pogodak čekalo do 72. minute dvoboja. Tada je Bebou pucao, Nubel obranio, a Kramarić natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu.

“Bio je poseban osjećaj napraviti povratničke korake na terenu, a uistinu je nevjerojatno odmah i postići pogodak. Bilo mi je teško nakon prve ovako ozbiljne ozljede, no ovakav je rasplet sjajan, pogotovo nakon što sam posljednje utakmice morao promatrati kao navijač”, poručio je Kramarić za službene klupske stranice.

Bebou je pobjedu Hoffenheima potvrdio pet minuta prije kraja susreta, a nakon osam odigranih kola Kramarić i suigrači drže 11. mjesto prvenstvenog poretka.

U sljedećem kolu Hoffenheim gostuje u Berlinu kod Herthe, koju vodi hrvatski trener Ante Čović.

Milanski Inter osvojio je sva tri boda na gostovanju kod Sassuola, a već u drugoj minuti dvoboja hrvatski je reprezentativac Marcelo Brozović uposlio strijelca Martineza za vodstvo crno-plavih.

Martinez je precizan bio i s bijele točke u drugom poluvremenu, a dva je pogotka dodao Lukaku, za konačnu Interovu pobjedu 4:3. Brozović je odigrao svih 90 minuta.

Moskovski CSKA gostovao je kod Ufe i poveo u 26. minuti, kada je veznjak Vatrenih Nikola Vlašić odličnom prizemnom loptom u kaznenom prostoru pronašao Ahmetova za 1-0.

Ufa je izjednačila na 1-1 preko Krotova desetak minuta prije kraja, a Vlašić je igrao od početka do kraja. Kristijan Bistrović nastupio je za CSKA od 78. minute, a Zvonimir Šarlija ostao je među pričuvama.

Neodlučenih 1-1 odigrali su i Glasgow Rangersi na gostovanju kod Heartsa, pri čemu je Meshino osigurao Heartsu vodstvo nakon samo šest minuta igre.

Igrala se 39. minuta kada je Borna Barišić ubacio iz kuta, a Nikola Katić glavom spustio za strijelca Morelosa na drugoj vratnici te je tako “hrvatska veza” itekako pomogla donijeti bod.

AEK je u sedmom kolu grčkog prvenstva ugostio Volos te pobijedio rezultatom 3-2, premda su gosti poveli u 24. minuti preko Torresa.

Izjednačio je hrvatski napadač Marko Livaja u 31. minuti, nakon što je poslije ubačaja iz prekida ostao sam ispred suparničkog vratara u gostujućem šesnaestercu.

Potom je Mantalos s dva pogotka dovršio preokret na 3-1, da bi Dimopoulos u završnici ublažio poraz Volosa. Livaja je odigrao cijelu utakmicu.

Josip Mišić u strijelce se upisao već u drugoj minuti dvoboja PAOK-a i Lamije u Solonu, kada je pucao iz daljine, a čuvar mreže Vellidis nepažljivom je reakcijom propustio loptu u mrežu.

Konačnih 3-0 već su 11. minute ispisali Limnios i Swiderski, a Mišić je također igrao od početka do kraja susreta. PAOK je drugi na ljestvici sa 17 bodova, dok je AEK četvrti s tri boda manje.