* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

13 svi 2021

Objava

LIVERPOOL JE SVJETSKI PRVAK!   Flamengo  dugo imao sreće, pomogao mu i VAR, a presudio mu Firminoo
Nogomet

LIVERPOOL JE SVJETSKI PRVAK! Flamengo dugo imao sreće, pomogao mu i VAR, a presudio mu Firminoo

Očekivali smo spektakl a  dobili smo dosadu. Liverpool je postao svjetski prvak  u finalnom nadmetanju protiv Flamenga u utakmici koja nije mogla zadovoljiti nogometne sladokusce. Nogometaši europskog prvaka Liverpoola osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka zahvaljujući 1-0 (0-0, 0-0) pobjedi protiv južnoameričkog prvaka Flamenga nakon produžetka u finalu igranom u Dohi.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Roberto Firmino u 99. minuti nakon dodavanja Sadija Manea i velike pogreške stopera Flamenga Pabla Marija.

No, prije toga smo svjedočili velikoj drami, u nadoknadi regularnog dijela utakmice, kada je na rubu kaznenog prostora oboren Mane iz Liverpoola. Sudc je dosudio najstrožu kaznu, pa je išao gledati VAR, pauza je potrajala  nekoliko minuta i unatoč što susvi bili uvjereni da je prekršaja bilo – nakon gledanja snimke sudac je rekao da nije bilo prekršaja.

Za šesterostrukog europskog i 18-orstrukog engleskog prvaka ovo je prvi naslov svjetskog klupskog prvaka.

Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Liverpoola.

Trteće mjesto osvojio je prvak Sjeverne i Srednje Amerike Monterrey koji je nakon boljeg izvođenja 11-eraca svladao prvaka Azije Al Hilal s ukupnih 6-5. Nakon 90 minuta rezultat je bio 2-2.