24 srp 2021

Objava

NEŠTO SE KREĆE: Zubčić nakon postolja u veleslalomu došao i do bodova u slalomu
Ostali sportovi

Švicarski skijaš Daniel Yule pobjednik je slaloma za Svjetski kup voženog na njegovom domaćem terenu u Adelbodenu, gdje je u dvije vožnje uspio nadmašiti Norvežanina Henrika Kristoffersena za 23 stotinke, a najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić je za pobjednikom zaostao 1.17 sekundi i osvojio 18. mjesto.

Uz Yulea i Kristoffersena mjesto na pobjedničkom postolju zauzeo je Austrijanac Marco Schwartz sa 28 stotinki zaostatka za pobjednikom.

Švicarci su nakon prve vožnje imali čak četvoricu među prvom petoricom skijaša, ali je na postolju ostao samo vodeći iz prve vožnje. Ramon Zenhaeusern je završio kao četvrti (+0.36), Loic Meillard bio je deveti (+0.61), a Tanguy Nef je “pregazio” vrata, baš kao i drugoplasirani iz prve vožnje, sljemenski pobjednik Francuz Clement Noel.