16 svi 2021

Objava

NEVJEROJATAN PREOKRET: Hrvatska pobijedila Nijemce onako kako to čine Nijemci
Rukomet

U nevjerojatnoj utakmici, naizgled izgubljenoj, hrvatski su rukometaši pobijedili Njemačku sa 25-24 i osigurali nastup u polufinalu rukometnog Eura. Većim dijelom utakmice gubili  su Červarovi momci, a  dvadesetak minuta prije kraja Nijemci su imali i pet golova viška. I onda je krenula hrvatska bura koje je pomela Nijemce s parketa. Naime, prvo vodstvo Hrvatske za 25-24, bilo je i pobjedonosno.

Prvo poluvrijeme naše reprezentacije zaista nije biloza pohvalu. Unatoč brojnih njemačkih isključenja napad je izgledao sterilno, teški se dolazilo do kvalitetnog, slobodnog šuta, pa se rezultat gibao Nijemcima u korist. K tome, naši su promašili čak tri kaznena udarca, Zlatko Horvat dvaput i Luka Cindić jednom, a  mnogo golova je primljeno nakon bezih njemačkih kretanja s centra, nakon što bi naši zabili.

Sveukuno, kako je Hrvatska izgledala dobro je izgledalo što se na odmor otišlo samo s jednim pogotkom minusa.

Nastavak nije ponudio bolju sliku, redali su se naši napadi bez gola, pa čak i bez šuta.

I Nijemci pobjegoše na oet razlike, a samo  dvije minute kasnije Hrvati su ih skoro dostigli, tri brza kontranapada i  ubrzo je bilo samo 16-18, u 41. minuti. Ukazala se nada…

U 47.minuti bilom je 20-21. Minutu kasnije Hrvatska je izjednačila na 22-22. I ihda je naš napad stqo, kolikogod obrana proradila. pet napada je Hrvatska propustila za vodstvo. Nakon dugo vremena bez gola Nijemci su opet poveli. Ali je i Hrvatska odmah izjednačila, u 56. minuti.

Tri minute prije kraja bilo je  24-24.

Minutu i 20 sekundi prije kraja Hrvatska je vodila – 25-24.  I taj je rezultat ostao, jer su se naši obranili.

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su rukometaši Španjolske svladali domaćina Austriju s 30-26 (17-16).

Europski prvaci Španjolci su Austrijance slomili tek sredinom drugog dijela, kad su po prvi puta došli u vodstvo od četiri razlike. Kod Španjolaca je Maqueda zabio 6 golova, a Austrijance je predvodio Božović s četiri pogotka.Španjolska je maksimalna sa 6 bodova, a Austrija je ostala na 2 boda.