Trending News

24 srp 2021

Objava

RUKOMET DO JUTRA: Hrvatska u finalu Eura nakon majke svih sportskih drama
Beograd, 11.04.2019.- Rukometna reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno s Hrvatskom 25:25 (13:13) u Stark areni u 3. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine. U meču pred skoro 8.000 gledaoca Srbiju je 14 sekundi dijelilo od velikog podviga, ali je Domagoj Duvnjak šestim golom na meču donio remi gostima. foto HINA/ TANJUG/ Dimitrije GOLL/ nr/ ml
Rukomet

Hrvatska je u finalu europskog rukometnog prvenstva, nakon 80 minuta igre, regularnog tijeka i četiri produžetka, golom Musa u zadnjim trenucima četvrtog produžetka – svladana ja  Norveška 29-28. U neviđenoj drami, u rukometnoj utakmici koja je skoro potrajala do jutra

U prvome dijelu naši su rukometaši bili zagonetka za Norvežane. Baš šteta što taj dio naše odlične igre nije rezultirao većom prednošću. Marin Šego je odlično branio, a u napadu je žario i palio – Igor Karačić.

Na odmor se otišlo s našom 12-10 prednošću. Ipak je to bio rezultat koji nije bio obeshrabrujuć. I to nam nije donijelo mir za nastavak. Hrvatska je bila izvanredna u prvome dijelu a na odmor je otišla s ne velikom prednošću.

U nastavku su se Norvežani probudili, u prvih desetak minuta napravili seriju 7-4. Hrvatska je imala priliku povećati svoje vodstvo, nije ih iskoristila, pa je uslijedio težak pad.

Razigrao se Sagosen, Norvežani su se pribrali. Utakmica je došla u dramatične vode. Malo je vodila Hrvatska, pa Norveška…

Najgore po nas je bila činjenica da se Sagosen razigrao, zabijao je s krila, s vanjskih pozicija, on je držao Norvešku u životu kad bi pala. Kod nas je Karačič bio zaustavljen, pa je odgovornost preuzimao Duvnjak.

Ma, bilo je jasno davno unaprijed da ćemo svjedočiti dramatičnoj završnici. deset minuta prije kraja bilo je 20-20.

Svaki gol, svako dodavanje moglo je biti presudno. K tome, Hrvati ne mogu biti zadovoljni suđenjem, sve dvojbene odluke presuđivane su u korist Norvežana.

Kod 21-22 sedmerac je tukao Sagosen. I obranio ga je ramenom. Nadali smo se tada, pet minuta prije kraja, da je to neki dobar znak. Izjednačili smompotom na 22-22. Urnebesno je sve to izgledalo.

Tri minute prije kraja Hrvatska vodi 23-22, Duvnjak je zabio. I to kako, iz daljine!

A taj Ašanin je potom obranio još jedan (poklonjen) sedmerac Norvežanima. Hrvatska je imala napad dvije minute prije kraja i vodila 23-22.

Nismo ga iskoristili, minutu prije kraja Norvežani su napali. I zabili su – 23-23. Dvadesetak sekundi prije kraja. Hrvatska je imala napad. Slabo ga je odigrala…

I otišlo se u produžetak.

Prvi smo poveli, pa primili gol. Dojam je bio da se sva odgovornost svalila na Domagoja Duvnjaka. U prvom produžetku svatko je zabio samo po jedan gol,  za ukupnih 24-24. Igra se gol za gol.

U drugom produžetku je Hrvatska golom Stepančića opet povela, a odmah primila gol iz daljine od sjajnog Sagosena. Pa su suci Hrvatima ukrali loptu, Norvežani poveli i dvije minute prije kraja nij eizgledalo dobro.   Imali smo gol zaostatka, a Norveška je napadala.

Promašila, Hrvatska je imala 25 sekundi za izjednačenje.

I u zadnjoj sekundi sedmerac za Hrvatsku! Nema veće drame od ove…

Duvnjak je pogodio za 25-25.

U trećem produžetku su, pak, Norvežani prvi poveli.  Ali su Hrvati, konačno, odgovorili s dva gola u nizu.  I imali priliiku za vodstvo od dva gola, opet su nam suci baš ukrali loptu i Norvežani su izjednačili na kraju trećeg produžetka.