22 ruj 2020

Objava

VARAŽDINSKA PLJUSKA: Predsjednik Hajduka napustio stadion u prvom poluvremenu
Nogomet

Hajduk je doživio tešku pljusku na svom Poljudu, pred praznim tribinama izgubio j eod Varaždina koji se bori z aostanak u ligi s 2-3. Većna poluvremenu bilo je 3-0 za Varaždince. Situacija je bila takodramatična d aje Hajdukov predsjednik napustio svečanu ložu već u 40. minuti…

Hajduk je loše ušao u utakmicu i to mu se brzo osvetilo. Domagoj Drožđek zabio je za 1-0 i 3-0 u 19. odnosno 40. minuti, dok je strijelac za 2-0 bio Petar Mamić. U nastavku su Vušković i Caktaš zabijali za smanjenje vodstva u 49. i 74. minuti, no do boda Hajduk nije stigao. Iako je stalno napadao.

Varaždin je poveo nakon pogreške Mujakića koji je izgubio loptu, Senić je uposlio Obregona, a on u pravo vrijeme pronalazi Drožđeka koji preciznim udarcem matira vratara Hajduka.
Teklić je pet minuta kasnije na 20 metara od gola Hajduka pronašao Petra Mamića, a on je snažnim i preciznim prizemnim udarcem pogodio suprotni kut Posavčeva gola za svoj ovosezonski prvijenac u dresu Varaždina.

U 40. minuti Ivan Posavec se odličnim potezom oslobodio Hamze, a onda pronašao Drožđeka kojem nije bilo teško sa sedam metara matirati vratara Hajduka.

Nakon svega četiri igre u nastavku Vušković je lijepim, odmjerenim udarcem iskosa pogodio mrežu gostiju za 1-2, a konačni rezultat postavio je Mijo Caktaš prekrasnim pogotkom s 20-ak metara. Caktaš je pogodio neobranjivo za svoj 14. gol sezone.

Hajduku je ovaj poraz posebno bolan jer bi ga mogao stajati skupo u borbi za drugo mjesto koje vodi ukvalifikacije za Ligu prvaka.