* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

23 svi 2022

Objava

(VIDEO) Luka Modrić zabio sjajan pogodak za Real, znaju se svih 16 osmina finalista Lige pvaka
Nogomet

Završeno je natjecanje po skupinama u Ligi prvaka. Zna se svih 16 klubova koji su se plasirali u osminu finala i koji će se naći u ždrijebu, ubuduće se Liga prvaka igra po kup sistemu.

Nogometaši Atletico Madrida zadnji su sudionici osmine finala Lige prvaka nakon što su u 6. kolu skupine D na svom stadionu pobijedili moskovsku Lokomotivu s 2-0, dok je Luka Modrić bio strijelac u pobjedi Reala u Bruggesu.

Španjolci su već u 2. minuti promašili kazneni udarac, no u 17. minuti iz novog penala Joao Felix je doveo Atletico u vodstvo. U 54. minuti Felipe podiže prednost na 2-0 i momčad Diega Simeonea već je mogla slaviti ulazak među 16 najboljih klubova Europe. Vedran Ćorluka je igrao za Ruse do 69. minute.

U drugoj utakmici ove skupine Juventus je slavio u Leverkusenu s 2-0 golovima Ronalda i Higuaina.

U skupini A PSG je na Parku prinčeva slavio protiv Galatasaraya s 5-0, dok je Real ubilježio pobjedu kod Club Bruggesa s 3-1. Luka Modrić je postigao treći gol za Real u sudačkoj nadoknadi, a Belgijanci su, unatoč porazu, ostali na trećem mjestu i otišli u Europsku ligu.

U skupini B Bayern je u Muenchenu pobijedio Tottenham s 3-1, dok je u Pireju Olympiacos golom Arabija iz penala u 88. minuti slavio protiv Zvezde s 1-0 i osigurao treće mjesto i Europsku ligu. U Muenchenu je Ivan Perišić igrao do 88. minute za Bayern, koji je grupnu fazu završio sa svih šest pobjeda.

Luka Modrić nakon postignutog gola za 3-1 pobjedu Reala za španjolske novinare je govorio:

“Zadovoljni smo što ćemo biti u ždrijebu, vidjet ćemo koga ćemo izvući. No svejedno je, jer će svaki protivnik biti težak. Nakon što prođeš skupinu nema više laganih utakmica”, rekao je Luka Modrič.

Modrić je u Bruggeu zabio posljednji gol na utakmici u sudačkoj nadoknadi.

“Uvijek je lijepo zabiti gol”, istaknuo je. Bio mu je to treći pogodak ove sezone u 14 nastupa. Prethodno je zabio dva gola u španjolskom prvenstvu, Granadi i Real Sociedadu. Modrić je zabio ukupno 20 golova u 317 utakmica od kada je prije sedam godina obukao bijeli dres Reala.

Ždrijeb parova osmine finala nogometne Lige prvaka bit će 16. prosinca u 12 sati u Nyonu.

U osmini finala međusobno ne mogu igrati klubovi koji su igrali u istoj skupini, te klubovi iz istih zemalja.

Prve utakmice osmine finala na rasporedu su 18. i 19. veljače, te 25. i 26. veljače, dok su uzvrati 10. i 11., te 17. i 18. ožujka.

POBJEDNICI SKUPINA: PSG, Bayern, Manchester City, Juventus, Liverpool, Barcelona, RB Leipzig, Valencia

DRUGOPLASIRANI: Real Madrid, Tottenham, Napoli, Borussia Dortmund, Lyon, Chelsea, Atalanta, Atletico

SELE U EUROPSKU LIGU: Ajax, Benfica, Inter, RB Salzburg, Šahtar, Club Brugges, Bayer, Olympiacos