Objava

(VIDEO) SPEKTAKL U ČAST KOBEA: Najbolji All Star susret zadnjih 20-tak godina
facebook/NBA.com
Košarka

Promjena pravila u čast Kobe Bryanta i “zadani rezultat” za pobjedu donio je spektakularnu četvrtu četvrtinu i žestoku borbu za pobjedu u Chicagu.

Nakon tri četvrtine klinča u odlučujućem periodu, preokretom nakon 17 poena zaostatka pobjedu je odnio tim LeBrona Jamesa košem Anthony Davisa sa linije za slobodna bacanja 157:155!

Nakon tri četvrtine koje su počinjale rezultatom 0:0 izgledalo je kako će pobijediti tim Giannisa Antetokounmpa, koji je u jednom trenutku imao čak 17 poena prednosti – 106:89.

Međutim, serijom trica, uključujući i jedinu Jokićevu za preokret rezultata treće četvrtine koja je završena bez pobjednika (41:41), LeBronova ekipa je smanjila zaostatak.

Ipak, Giannisov tim je imao +9 uoči odlučujućeg perioda igre, a s obzirom na rezultat 133:124 i spomenutog pravila u Brayantovu čast da se limit odluči dodavanjem 24 poena, pobjednika je donosilo 157 poena.

Uslijedila je žestoka borba na play-off nivou. Sjajne obrane na obje strane, vidjeli smo i čak tri prekršaja u napadu, brojne ukradene lopte, nekoliko blokada, između ostalog i dvije Giannisa nad Jamesom, pa se sve teže stizalo do poena.

Kako su se ekipe približavale granici od 157 poena rasla je napetost i nervoza, pa su se igrači povremeno i prepirali, te su suci imale dosta posla.

Gledale su i usporene snimke, najveće NBA zvijezde su pravile početničke pogreške, promašivali su se otvoreni šutevi, da bi na kraju slavio LeBronov tim, iz slobodnih bacanja.

Predvodio ga je Kawhi Leonard sa 30 poena iz čak osam trica uz sedam skokova, po 23 su postigli James i Chris Paul koji je pogodio 7 trica, dok je 20 dodao Davis uz 9 skokova.

Luka Dončić postigao je 8 poena (3/6, 2/5) uz 4 asistencija te po jedan skok i blokadu za 18 minuta kao starter.

Jedini srpski predstavnik Nikola Jokić je za 12 minuta na parketu popunio skoro sve statističke kolone – 5 poena (2/4 iz igre, 1/3 trojke), 2 skoka, 1 asistencija, 1 ukradena lopta, 2 prekršaja.

Antetokounmpo je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 25 poena uz 11 skokova, 23 je postigao Kemba Walker, 22 uz 10 skokova je imao Joel Embiid.