ZABORAVLJENI BIJELI DRAGULJ: Bašić sjajan u derbiju s PSG-om!
EPA/JULIEN DE ROSA
Nogomet

Toma Bašić u ljeto 2018. otišao je iz Hajduka u Bordeaux uz odštetu od 3,5 milijuna eura.

Mladi (23) veznjak se izborio za mjesto prvotimca u slavnom francuskom klubu, gdje u zadnje vrijeme igra u velikoj formi.

U pretprošlom kolu postigao je gol za pobjedu kod Metza (2:1), u prošlom je asistirao za bod protiv Dijona (2:2), a sada, na gostovanju kod daleko najboljeg francuskog kluba, iskazao se s još jednom asistencijom te pokretanjem akcije za drugi gol.

PSG je na kraju pobijedio Bordeaux 4:3, ali dok je Bašić, koji je zamijenjen u 70. minuti, bio u igri, gosti su vodili ili su se vraćali u meč.

U 18. minuti odlično je nabacio ljevicom iz kornera na glavu Hwang Ui-Joa za vodstvo Bordeauxa 1:0.

Do kraja prvog dijela PSG je okrenuo na 2:1, ali u sudačkoj nadoknadi poluvremena opet su u akciji Bašić i njegova ljevica. Iz slobodnjaka na centru ubacio je pred gol-loptu koju loše izbija golman Sergio Rico, točnije njome napucava Pabla Castra i tako je Bordeaux izjednačio na 2:2.

U nastavku su Marquinhos i Kylian Mbappe donijeli pobjedu PSG-u, dok je za goste na kraju smanjio Ruben Pardo.

U posljednjim trenucima susreta Neymar je isključen nakon što je zaradio drugi žuti karton. Bašić je za goste igrao do 70. minute.

U ostalim utakmicama Ligue 1  Rennes je pobijedio Nimes sa 2-1 skočivši na treće mjesto ljestvice. Domaćin je stigao do važne pobjede premda su gosti poveli već nakon 33 sekunde igre golom Nolana Rouxa. Izjednačio je Mbaye Niang u sedmoj minuti, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 53. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je isključen Tony Briancon.

Rennes je igrača više iskoristio u samoj završnici, a utakmicu je odlučio Niang svojim drugim golom na utakmici.

U nedjelju je odigrana i utakmica između St Etiennea i Reimsa koja je završila 1-1. St Etienne je poveo u 73. minuti golom Denisa Bouanga, a izjednačio je Boulaye Dia iz jedanaesterca u četvrtoj minuti nadoknade.

PSG vodi na ljestvici sa 65 bodova, Marseille na drugom mjestu ima 52 boda, a Rennes je treći sa 44 boda.