Trending News

13 svi 2021

Objava

ZAŠTO VOLIMO REPRIZE? Hrvatska će uzeti zlato jer će uzvratiti Španjolcima
Poreè, 5.1.2019 - U posljednjem susretu Croatia Cupa 2020., hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Katar 33-28 i osvojila turnir. foto HINA/ HRS/ kolektiffimages/ Jozo Cabraja/ ua
Rukomet

Rukometaši Hrvatske u nedjeljnom finalu Europskog prvenstva u Stockholmu igrat će protiv Španjolske, branitelja naslova osvojenog prije dvije godine u Zagrebu, koja je u drugom polufinalu nadigrala reprezentaciju Slovenije sa 34-32 (20-15).

Španjolci su se prvi put odvojili na tri pogotka prednosti u 19. minuti, koju su do poluvremena povećali na +5 (20-15) i održavali je do 54. minute. U samoj završnici Slovenci su stigli do zaostatka od jednog pogotka, ali je golom Alexa Dujshebaeva Španjolska zapečatila prolaz u svoje drugo uzastopno finale Europskog prvenstva, a ukupno šesto.

Za pobjedu Španjolaca najzaslužniji su bili Angel Fernandez, Raul Entrerrios i Dujshebaev svaki sa po šest pogodaka. Strijelce Slovenije predvodio je Jure Dolenec sa sedam golova, a šest je postigao Blaž Janc.